O MNĚ

Jmenuji se Antonín Kysilka

 

Jsem velký optimista. Snad i proto jsem měl kolem sebe jen pozitivně naladěné lidi. Byly i chvíle vážné, ale ty by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

 

   Mými koníčky jsou elektronika, výpočetní technika, sauna a sportovní potápění.

Mezi moje koníčky patřil původně i parašutismus. Po náročné  přípravě, včetně kurzu sebeobrany, jsem v roce 1971 absolvoval pět seskoků z letadla AN-2. Armáda se mnou počítala jako s bojovým prvkem naší lidové armády. Já jsem se však rozhodl studovat na průmyslovce. Armáda mi proto následně dala najevo, že se mnou, jako s parašutistou dále nepočítá. Pokud  chci skákat s padákem, tak za své, což už tehdy nebyla laciná záležitost. Musel jsem se proto  s tímto koníčkem rozloučit.

 O elektroniku a elektronické obvody se zajímám od roku 1966. V roce 1969 k tom přibyly i integrované obvody. Pamětníci, zejména znalci elektroniky si určitě pamatují jaká  byla tehdy „materiální základna“ a  z čeho se stavěli různé konstrukce. Jak jsme „hltali“  články z Amatérského rádia a z Amatérského rádia pro konstruktéry. Zájem o elektroniku u mne přetrval do současnosti.

 S výpočetní technikou jsem se seznámil při studiu na Vysoké škole v roce 1973. Tehdy to však byly hlavně sálové počítače. O výpočetní technice v tehdejší době a podmínkách by se dalo napsat hodně článků, ale to snad až jindy. V současnosti výpočetní techniku vyučuji a to  zejména Word, Excel, PowerPoint a Access. S povděkem kvituji, že někteří žáci výpočetní techniku neberou jen jako prostředek zábavy, ale jsou schopni sami vytvářet i náročnější programy.

Mým velkým koníčkem, dá-li se to tak říci, jsou sauna a saunování.  Sauna je moji velkou zálibou již od roku 1968. Je to koníček nenáročný a dá se provozovat téměř celý rok.

Mým největším koníčkem je sportovním potápění, kterému  se aktivně věnuji od roku 1968. Mým přáním  je seznámit  širokou veřejnost s riziky a krásami  tohoto sportu. Při tomto seznamování se chci opírat nejen o své praktické zkušenosti, ale zejména o dlouholeté zkušenosti a odborné rady zkušených potápěčů a odborníků z této oblasti. 

 

 

Sportovní potápění

 Moje první potápění bylo "na nádech" v Nymburském bazéně a to pouze s  ploutvemi,  maskou a  šnorchlem.

Po získání praktických zkušeností jsem se v rámci potápěčského klubu začal potápět s dýchacím přístrojem a lahvemi. Nejdříve v Labi a posléze v zatopených lomech v Česku. Lákalo mne vodní tajemství pod hladinou.

 

 Sauna a saunování

V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek. Neexistuje žádná doporučená doba, po kterou se máte vyhřívat. Platí zde zlaté pravidlo "dokud se vám to líbí", přesto je nutno dbát na pocity pálení nosu a kůže obličeje a zvýšeného pocitu horka.

Sauna pro mne není jen ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu a následné ochlazení. Jsou to pro mne  příjemné a relaxující chvíle.

 

 

MÁ VIZE

Mým přáním  je seznámit  zájemce o sportovní potápění s krásami a riziky tohoto sportu. Při tomto seznamování se chci opírat nejen o své praktické zkušenosti, ale zejména o dlouholeté zkušenosti a odborné rady zkušených potápěčů a odborníků z této oblasti.